Fukušima 福島 Japonsko - přehled

hledat

Návazné odkazy


Čas v Japonsku
Vaše doporučení je naší odměnou

Fukušima 福島

Prefekturální město: Fukušima 福島
Velikost prefektury: 13,782 km²
Počet obyvatel: 2,1 mil.
Hustota obyvatel:154 / km²
Ptákem prefektury je narcis; lat.: Ficedula narcissina
Stromem prefektury je zelkova japonská; lat.: Zelkova errata
Květinou prefektury je rododendron; jap.: Nemotoshakunage根元石楠花; lat.: Rhododendron brachycarpum
Internetové stránky: www.pref.fukushima.jp
Historický název prefektury: Mucu

    Prefektura Fukušima se nachází v severní části ostrova Honšú a patří do oblasti Tóhoku. Západní část prefektury tvoří pobřeží Tichého oceánu, na severu s prefekturou Mijagi a Jamagata, na západě s prefekturou Niigata a na jihu s prefekturami GummaTočigi a Ibaraki.
    Fukušima je zemědělsko-rybářskou prefekturou. Zemědělsky obdělaná plocha v této prefektuře je čtvrtá největší v Japonsku. Daří se zde rýži, broskvím, rajčatům, okurkám, významná je také produkce tabáku a hedvábí. Téměř 160 km dlouhé pobřeží poskytuje také mnoho příležitostí pro rybáře a mořské farmáře.
    Mezi turistické cíle patří zejména národní park Bandai Asahi 磐梯朝日国立公園, který se nachází ve vnitrozemí v severní části prefektury.
    V prefektuře Fukušima se koná velké množství svátků a slavností. 22. února se v severní části prefektury, ve městě Rjózen, koná, ve zdejším buddhistickém chrámu, slavnost, při které deset mladíků tančí s meči. 12. května a 18. srpna probíhá ve vesnici Hinoemata představení divadla kabuki hraného místními farmáři. 19. a 21. července se ve městě Tadžima slaví svátek Giom, při kterém městem prochází průvod dívek oblečených do tradičních svatebních šatů.
    Mezi zdejší tradiční výrobky patří panenky kokeši, lakované výrobky, hedvábné výrobky, keramika a japonský papír.
    11.3. 2011 zasáhlo východní oblast Tóhoku nejslilnější zemětřesení v moderních japonských dějinách. Postižené bylo celé východní pobřeží Japonska. Pobřeží prefektur Mijagi宮城県Fukušima 福島県Aomori 青森県 a Iwate 岩手県 bylo zdevastované cunami. Při této katastrofě zmizely z povrchu země celé vesnice a čtvrti měst. Následkem otřesů a vln cunami byly také silně poškozené atomové elektrárny Fukušima I. a Fukušima II, které leží na pobřeží prefektury.Mapa prefektury Fukušima


  • Hrad Aizuwakamacu
  • Hrad Curuga
  • Vodopád Tecuwa
Reklama