Šikoku 四国 Japonsko - přehled

hledat

Návazné odkazy


Čas v Japonsku
Vaše doporučení je naší odměnou

Šikoku 四国    Ostrov a zároveň správní oblast Šikoku 四国地方má rozlohu 19 000 km², žije na něm 4,2 mil. obyvatel a dělí se na 4 prefektury: Tokušima徳島県Kagawa香川県Kóči 高地 a Ehime 愛媛県.

    Šikoku je nejmenším ze čtyř hlavních ostrovů tvořících Japonsko, nachází se jižně od západní části ostrova Honšú 本州. Moře oddělující oba ostrovy se nazývá Vnitřní moře jap. Setonaikai 瀬戸内海. Šikoku je velmi hornaté, což limituje jeho osídlení a rozvoj zemědělství a průmyslu. Podnebí je zde subtropické, pobřeží obrácené směrem k Tichému oceánu je v létě velmi deštivé.
    Ostrov Šikoku je spojen s hlavním ostrovem Honšú 本州 třemi silničními a jedním železničním mostem.
    Mezi nejznámější turistické atrakce ostrova Šikoku se patří 88 buddhistických chrámů. Pouť po těchto chrámech vykonal v 9. století mnich Kúkai 空海 (posmrtným jménem Kóbó Daiši 弘法大師), zakladatel buddhistické sekty Šingon 真言. Ve stopách tohoto významného mnicha každoročně putuje asi 100 000 poutníků, nespočet dalších navštěvuje pouze vybrané chrámy. Trasa vede podél pobřeží celého Šikoku a její délka dosahuje 1100 km.
    Významnou turistickou atrakcí jsou také mořské proudy tvořící ohromné víry, které vznikají během přílivu a odlivu v úžině Naruto, v prefektuře Tokušima徳島県. Nejvhodnější dobou pro pozorování vírů je období úplňku, kdy proudy dosahují největší mohutnosti a rychlosti.
    V prefektuře Tokušima徳島県, ve stejnojmenném prefekturálním městě se o svátcích O-Bon 12. - 15. 8. každoročně konají velkolepé tance Awa odori. Při této slavnosti se tancem vítají duchové předků.
    V prefektuře Kagawa香川県 se nachází hrad Takamacu, který byl postaven v roce 1588 a dochoval se v nezměněné podobě až do současnosti.Mapa ostrova Šikoku


  • Vír v úžině Naruto
Reklama