Jamagata 山形 Japonsko - přehled

hledat

Návazné odkazy


Čas v Japonsku
Vaše doporučení je naší odměnou

Jamagata 山形

Prefekturální město: Jamagata 山形
Velikost prefektury: 9,323 km²
Počet obyvatel: 1,2 mil.
Hustota obyvatel: 133 / km²
Ptákem prefektury: kachnička mandarínská; lat.: Aix galericulata
Stromem prefektury je třešeň; lat.: Prunus
Květinou prefektury je světlice barvířská lat.: Carthamus tinctorius
Internetové stránky: www.pref.yamagata.jp

    Prefektura Jamagata se nachází v severní části ostrova Honšú a patří do oblasti Tóhoku. Západní část prefektury tvoří pobřeží Japonského moře, na jihu sousedí s prefekturou Niigata a Fukušima, na východě s prefekturou Mijagi a na severu s prefekturou Akita.
    Klima v této prefektuře je charakteristické dlouhou a na sníh bohatou zimou a dlouhým, vlhkým a horkým létem. Jaro a podzim jsou poměrně krátká období.
    Jamagata je podobně jako ostatní prefektury oblasti Tóhoku hodně zalesněná. Lesy pokrývají 72% území prefektury.
    Jamagata je zemědělskou prefekturou a mezi nejznámější plody této prefektury patří třešně a hrušky, kterých je největším producentem v Japonsku. Kromě toho je Jamagata také známá produkcí melounů, mandarinek a vína.
    Každoročně od 5. - 7. srpna se v prefekturálním městě Jamagata koná svátek Hanagata macuri. Při této slavnosti prochází tančící průvod tvořený 10 000 tanečníky, kteří v rukou drží květy ozdobený klobouk. Na slavnost se každoročně přijíždí podívat až milion návštěvníků.
    24. – 26.srpna se ve městě Šindžó 新庄 koná slavnost Šindžó macuri 新庄祭り. Při této slavnosti městem projíždějí za doprovodu bubnů a zpěvu velké alegorické vozy.
    Mezi turistické pamětihodnosti patří klášter Jamadera, který se nalézá severovýchodně od města Jamagata. Klášter byl založený okolo roku 860 n.l. a dochovalo se v něm mnoho památek buddhistického umění. Z kláštera je také nádherný výhled do přilehlé nížiny. Tento klášter také navštívil básník Bašó .Mapa prefektury Jamagata


Hanagata macuri

Šindžó macuri
  • Symbol prefektury
  • Plody Kaki
  • Hrozny z Jamagaty
  • Klášter Jamadera
  • Svátek Šindžó
  • Šinkansen Cubasa
Reklama