Mijagi 宮城 Japonsko - přehled

hledat

Návazné odkazy


Čas v Japonsku
Vaše doporučení je naší odměnou

Mijagi 宮城

Prefekturální město: Sendai 仙台
Velikost prefektury: 7,285 km²
Počet obyvatel: 2,4 mil.
Hustota obyvatel: 325 / km²
Ptákem prefektury: divoká kachna; lat.: Anas platyrhynchos
Stromem prefektury je zelkova japonská; lat.: Zelkova serrata
Květinou prefektury je jetel; lat.: Lespedeza thunbergii
Internetové stránky: www.pref.miyagi.jp

    Prefektura Mijagi se nalézá v severní části ostrova Honšú a patří do oblasti Tóhoku. Prefekturálním městem je Sendai, které je největším městem v oblasti Tóhoku. Na severu sousedí prefektura Mijagi s prefekturou Iwate a Akita, na západě s prefekturou Jamagata a na jihu s prefekturou Fukušima. Východní část prefektury je obrácena směrem k Tichému oceánu a Sendaiskému zálivu.
    V Mijagi je zastoupený zemědělský, rybářský, dřevařský i lehký průmysl. Ze zemědělských plodin vyniká rýže, ale pěstuje se zde i zelenina, známé jsou také zdejší jahody. Při pobřeží se nachází mnoho rybářských farem, kde rybáři chovají ústřice, lososy, apod. Mijagi je hojně zalesněnou prefekturou, lesy pokrývají 57% jejího území. Dřevařský průmysl zde proto hraje významnou roli. Prefekturální město Sendai je obchodní bránou do celé oblasti Tóhoku. Nachází se zde jak přístav, tak i mezinárodní letiště, přes které proudí do celé oblasti mnoho zboží a surovin. V přímořské oblasti se nachází mnoho výrobních, zpracovatelských, logistických a obchodních firem.
    Z turistických památek je nejvýznamnější Macušima, jedna ze tří tradičních japonských scenérií, která se nachází poblíž prefekturálního města Sendai a je hojně navštěvovaná turisty. Také zbytky hradu Sendai jsou častým turistickým cílem.
    V severní části ve vnitrozemí se nalézá přírodní park Kurikoma (Kurikoma kokutei kóen栗駒国定公園), který je známý nádhernými podzimními scenériemi. Ve městě Sendai se také každoročně v první polovině srpna koná velká slavnost Tanabata. Na tento slavnostní průvod se každý rok přijede podívat na 2 miliony návštěvníků.
    Mezi nejznámější tradiční výrobky prefektury Mijagi patří panenky kokeši a tradiční papír waši 和紙
    11.3. 2011 zasáhlo východní oblast Tóhoku nejslilnější zemětřesení v moderních japonských dějinách. Postižené bylo celé východní pobřeží Japonska. Pobřeží prefektur Mijagi宮城県Fukušima 福島県Aomori 青森県 a Iwate 岩手県 bylo zdevastované cunami. Při této katastrofě zmizely z povrchu země celé vesnice a čtvrti měst.Mapa prefektury Mijagi


  • Symbol prefektury Mijagi
  • Macušima
  • Park Kurikoma
  • Slavnost Tanabata
  • Slavnost Tanabata
  • Panenky kokeši
Reklama