Išikawa 石川 Japonsko - přehled

hledat

Návazné odkazy


Čas v Japonsku
Vaše doporučení je naší odměnou

Išikawa 石川

Prefekturální město: Kanazawa 金沢
Velikost prefektury: 4 185 km²
Počet obyvatel: 1,180 mil.
Hustota obyvatel: 282 / km²
Ptákem prefektury je orel skalní; lat.: aquila chrysaetos
Stromem prefektury je hiba; lat.: thujopsis dolabrata
Květinou prefektury je černá lilie; lat.: fritillaria camtschatcensis
Internetové stránky: www.pref.ishikawa.jp

    Prefektura Išikawa se nalézá ve střední části ostrova Honšú v oblasti Čúbu. Išikawa sousedí na jihu s prefekturou Gifu a Fukui. Západní hranici tvoří dlouhé pobřeží Japonského moře. Na severu sousedí s prefekturou Tojama.
    Zemědělství se soustředí na pěstování rýže, melounů a hrušek naši. Také rybářství má významnou roli. Pěstují a loví se zde kromě ryb také ústřice, sépie a krabi. Z průmyslu dominuje textilní průmysl. Ze strojírenského průmyslu patří mezi nejvýznamnější společnosti firma na výrobu stavebních strojů Komatsu.
    Tradičně je Kanazawa spojována se zlatnictvím. I v současné době odsud pochází většina japonských zlatnických výrobků. Zlato také využívají při zdobení svých výrobků téměř všechna zdejší umělecká řemesla. Známé jsou například zdejší zlatem zdobené lakové výrobky. Mezi nejznámější lakové dílny patří Yamanaka a Wajima. Ve městě Kaga se od poloviny 17. století vyrábí celosvětově známý porcelán Kutani. Ve městě Kanazawa se také nachází jedna ze tří tradičně nejkrásnějších zahrad v Japonsku tzv. Sanmeien zahrada Kenrokuen兼六園. Tato zahrada se nachází na ploše 114 tisíc m2 a byla založená již v roce 1676.Mapa prefektury Išikawa


Reklama