Gifu 岐阜 Japonsko - přehled

hledat

Návazné odkazy


Čas v Japonsku
Vaše doporučení je naší odměnou

Gifu 岐阜

Prefekturální město: Gifu 岐阜
Velikost prefektury: 10 600 km²
Počet obyvatel: 2,1 mil. obyv.
Hustota obyvatel: 200 obyv. / km²
Ptákem prefektury je Bělokur horský; lat.: lagopus mutus
Stromem prefektury je Tis japonský; lat.: taxus cuspidata
Květinou prefektury je Kozinec; lat.: astragalus sinicus
Internetové stránky: www.pref.gifu.jp

    Prefektura Gifu se nachází ve střední části ostrova Honšú v oblasti Čúbu . Prefektura Gifu sousedí na východě s prefekturami Šiga, Fukui a Išikawa, na severu s prefekturou Tojama, na východě s prefekturou Nagano a na jihu s prefekturou Aiči.
    Nejznámějšími turistickými cíly prefektury Gifu je starobylé město Takajama, vesničky s tradičními domky gaššó dzukuri a samotné prefekturální město Gifu.
    Město Takajama si zachovalo svůj historický ráz. Dochavaly se zde uličky obklopené dřevěnými domky z období Tokugawa. V současnosti Takajama připomíná lázeňské město. Mnoho japonských turistů se v historické části prochází v jukatách - tradičním japonském domácím oblečení.
    V horském údolí Šókawa se v několika vesnicích dochovaly japonské tradiční doškové domy gaššó dzukuri. Oblasti Širakawago a Gokajama byly zapsány na seznam kulturního dědictví UNESCO.
    V prefekturálním městě Gifu se nachází stejnojmenný hrad, který je však rekonstrukcí původní stavby, která byla zničená bombardováním za II. světové války. Na řece, která teče při úpatí hradu, se loví ryby pomocí kormoránů. Sezona tohoto specifického způsobu lovu začíná každoročně 11. 5. a končí 15. 10. Kormoráni při tomto lovu instinktivně loví ryby, ale mají podvázané krky, chycené ryby nemohou spolknout a z krku jim je vyndávají rybáři. Tento způsob lovu se zde používá již 1300 let.
  • Širakawago
  • Širakawago
Reklama