Niigata 新潟 Japonsko - přehled

hledat

Návazné odkazy


Čas v Japonsku
Vaše doporučení je naší odměnou

Niigata 新潟

Prefekturální město: Niigata 新潟
Velikost prefektury: 12 582 km²
Počet obyvatel: 2, 4 mil.
Hustota obyvatel: 194 / km²
Ptákem prefektury je ibis lat.: nipponia nippon
Stromem prefektury je kamélie lat.: camellia japonica
Květinou prefektury je tulipán lat.: tulipa gesneriana
Internetové stránky: www.pref.niigata.jp

    Prefektura Niigata se nachází ve střední části ostrova Honšú a patří do oblasti Čúbu. Východní část prefektury tvoří pobřeží Japonského moře. Na severu s prefekturou Jamagata a Fukušima. Na východě s prefekturami Gunma a Nagano a na jihu s prefekturou Tojama. Do roku 1868 se knížectví na území dnešní prefektury Niigata nazývalo Ečigo. K prefektuře také patří ostrov Sado, který byl samostatným knížectvím.
    Prefektura je rozdělena ve čtyři celky. Jižní část nazývanou Džóecu, centrální Čúecu, severní Kaecu a ostrov Sado. Zdejší klima je charakteristické vlhkým a horkým létem, chladnou a na sníh bohatou zimou.
    Prefekturální město Niigata je největším městem na straně Japonského moře. Přístavní město Niigata bylo jedním z pěti přístavů otevřených v roce 1858 zahraničním lodím a obchodu (fakticky byl přístav zprovozněn však až v roce 1869). Zhruba jednou za 14 dní (podle politické situace) připlouvá do zdejšího přístavu trajekt ze Severní Koreje, umožňující omezené návštěvy mezi příbuznými a omezený export japonského zboží. Město Niigata je s hlavním městem Tokiem od roku 1982 spojena tratí rychlovlaku šinkansen nazvanou Džóecu Šinkansen.
    Niigata je převážně zemědělskou prefekturou. V oblasti okolo města Unuma se pěstuje velmi ceněná rýže Unuma Koshihikari. Také místní produkty z rýže jsou velmi známé. Vyrábí se zde Sake, rýžové krekry senbe, aj.
    Poblíž městečka Kariwa se nachází nejvýkonnější jaderná elektrárna na světě. Nachází se v ní 7 reaktorů a má výkon 8212 MW (výkon Temelína je 2000 MW)
    Na ostrově Sado, byly doly na zlato. Tyto doly byly v provozu od roku 1601 až do roku 1989 a vytěžilo se v nich okolo 78 tun zlata. Dnes tuto minulost připomíná Muzeum těžby zlata.
  • Rýžová políčka
  • Pohled na zimní Niigatu
  • Pohled na zimní Niigatu
  • Vodopád Naenataki
  • Vodopád Naenataki
Reklama