Kamakura 鎌倉 Japonsko - přehled

Navigace

hledat

Návazné odkazy


Čas v Japonsku
Vaše doporučení je naší odměnou

Kamakura 鎌倉    Město Kamakura bylo během stejnojmenného období Kamukara sídelním městem šógunátu. Během tohoto období došlo k rozvoji buddhismu a vznikly nové buddhistické sekty, které zakládaly kláštery, z nichž mnohé zůstaly zachovány až do současnosti. O významu Kamkury také svědčí fakt, že se zde nachází druhá nějvětší bronzová socha Buddhy - jap. Daibucu 大仏. (Největší japonský bronzový Buddha se nachází v Narském chrámu Tódaidži).
    Kamakurská socha je vysoká 14 metrů, v obvodu má 33 metrů a váží 92 tun. Obličej je široký 3 metry a oční bulvy byly pozlacené. Socha je sestavena z odlitých bronzových plátů (podíl mědi je přes 98%), které jsou navzájem svařené. Vnitřek sochy je přístupný a nachází se v něm malá svatyně.
    Socha byla postavená v roce 1252 v chrámu Kotoku. Původně se Buddha nacházel v dřevěném chrámu, o tom například svědčí interiérové proporce sochy. V roce 1369 byla tato stavba poškozena tajfunem a následně se pak při zemětřesení v roce 1494 zřítila a již nebyla obnovena. Proto socha stojí na volném prostranství.


Velký Buddha v Kamakuře sekce: Japonsko

  • Velký Buddha v Kamakuře
  • Velký Buddha v Kamakuře
Reklama