Kanagawa 神奈川 Japonsko - přehled

hledat

Návazné odkazy


Čas v Japonsku
Vaše doporučení je naší odměnou

Kanagawa 神奈川

Prefekturální město: Jokohama 横浜
Velikost prefektury: 2 415 km²
Počet obyvatel: 8,6 mil. (třetí nejlidnatější prefektura)
Hustota obyvatel: 3 577 / km²
Ptákem prefektury je racek lat.: larus canus
Stromem prefektury je jinan dvoulaločný lat.: ginkgo biloba
Květinou prefektury je lilie lat.: lilium auratum
Internetové stránky: www.pref.kanagawa.jp

    Prefektura Kanagawa se nachází ve střední části ostrova Honšú 本州 v oblasti Kantó. Prefektura Kanagawa se nachází ve střední části ostrova Honšú v oblasti Kantó. Prefektura Kanagawa sousedí na západě s prefekturami Šizuokaa Jamanaši a na severu s velkoměstským obvodem Tokio. Východní a jižní hranici tvoří pobřeží Tokijského zálivu a Tichého oceánu.
    Dnešní prefektura Kanagawa byla díky Jokohamě vstupní branou do Japonska pro mnoho cizinců. V minulém století v Jokohamě vyrostlo tzv. čínské město (china town), které se po celém Japonsku proslavilo svou vynikající a specifickou kuchyní.
    Prefektura Kanagawa je známou turistickou destinací. Nachází se zde bývalé Šógunátní město Kamakura, kde se dochovalo mnoho památek, zejména buddhistických klášterů. Kamakura a její památky byly zapsány na seznam kulturního dědictví UNESCO. Do Kamakury a na pláže blízkého ostrova míří v létě mnoho obyvatel z blízké tokijskojokohamské aglomerace. Oblíbeným turistickým cílem je také pohoří Hakone. V Hakone je patrná nedávná sopečná aktivita. Horké prameny jsou zdrojem pro četné lázně. Na zdejším jezeře jezdí historická výletní loď a v neposlední řadě je odsud nádherný výhled na nejvyšší japonskou horu Fudži.
    V prefektuře Kanagawa se také nachází historické město Odawara, v jehož centru se nachází hrad Odawara. Tento hrad byl postaven 1447, přestavěn v letech 1633 a 1706. V roce 1872 byl zničen a 1960 znovu obnoven.
    Ve městě Hiracuka se každoročně od 5. do 8. července koná velkolepá slavnost Tanabata.


Slavnost Tanabata ve městě Hiracuka

  • Čínská čtvrť v Jokohamě
  • Hrad Odawara
  • Velký Buddha v Kamakuře
  • Velký Buddha v Kamakuře
Reklama