Kantó 関東 Japonsko - přehled

hledat

Návazné odkazy


Čas v Japonsku
Vaše doporučení je naší odměnou

Kantó 関東    Oblast Kantó 関東地方má rozlohu 32 tis. km² žije v ní 38 mil. obyvatel, nachází se v ní hlavní město Tokio 東京都 a prefektury: Točigi 栃木県Čiba 千葉県Ibaraki 茨城県Gumma 群馬県Saitama 埼玉県 a Kanagawa 神奈川県

    Oblast Kantó se nachází v centrální části ostrova Honšú. Kantó sousedí na severu s oblastí Tóhoku a na jihu s oblastí Čúbu . Západní hranici tvoří pobřeží s Japonským mořem a východní pobřeží s Tichým oceánem. Kantó je nejlidnatější oblastí Japonska a je jeho politickým, ekonomickým a kulturním centrem. Centrem oblasti je nížina Kantó, ve které se nacházejí města: Tokio, Jokohama, Kawasaki a Čiba.
   Celá oblast je páteří japonské ekonomiky. Tokio a Jokohama tvoří oblast s největší obchodním a výrobním potenciálem v Japonsku. Zemědělství je zde na ústupu podobně jako rybářský průmysl, který trpí kvůli průmyslovému znečištění Tokijského zálivu.
    V Kantó se také nachází mnoho turisticky atraktivních oblastí. Aglomerace Tokia a Jokohamy nabízí velké množství moderního kulturního vyžití, historických památek se dochovalo poměrně málo. V Tokiu je z historických památek nejznámější chrám Asakusa, Jokohama je pak známá svou čínskou čtvrtí.
    Kromě aglomerací Tokia a Jokohamy je známým turistickým cílem bývalé šógunátní město Kamakura s množstvím buddhistických chrámů a druhou největší japonskou sochou Buddhy. Na jihu prefektury Kanagawa se také nachází pohoří Hakone, se svými nádhernými přírodními scenériemi a pohledem na horu Fudži.
    V prefektuře Točigi se nachází Chrámový komplex v Nikkó, který byl zapsán na seznam kulturního dědictví UNESCO. Všechny tyto památky jsou navštěvovány hlavně obyvateli blízké Tokijsko-Jokohamské aglomerace.
  • Čtvrť Akihabara
  • Čtvrť Šindžuku
  • Chrám Sensódži ve čtvrti Asakusa
  • Velký Buddha v Kamakuře
  • Nikkó
Reklama