Gunma 群馬 Japonsko - přehled

hledat

Návazné odkazy


Čas v Japonsku
Vaše doporučení je naší odměnou

Gunma 群馬

Prefekturální město: Maebaši 前橋
Velikost prefektury: 6 363 km²
Počet obyvatel: 2mil.
Hustota obyvatel: 318 / km²
Stromem prefektury je Pinie černá
Květinou prefektury je Japonská azalka
Internetové stránky: www.pref.gunma.jp

    Prefektura Gunma se nachází ve střední části ostrova Honšú v oblasti Kantó. Prefektura Gunma je vnitrozemní prefekturou, hraničící na východě s prefekturou Nagano, na severu s prefekturou Niigata a krátce s prefekturou Fukušima. Na východě sousedí s prefekturou Točigi a na jihu s prefekturou Saitama.
    Prefektura Gunma je převážně hornatou prefekturou. Do jihozápadní části prefektury zasahuje nížina Kantó. V severní hornaté části pramení řeka Tone, která severojižně protíná celou prefekturu. Řeka Tone, která patří mezi nejdelší japonské řeky, měří 322 km a její povodí zabírá téměř 17000 km2.
    Vládne zde středozemní klima, které se vyznačuje suchou zimou a doprovázenou suchými větry a poměrně horkým létem. Ze zemědělských plodin se zde hojně pěstuje zelí. Z této prefektury také pochází 90% konjaku (rosolovité nekalorické potraviny vyráběné z kořene rostliny konjak). Dříve se v prefektuře Gunma hojně pěstovaly larvy Bource morušového, z jejichž kokonů se vyrábělo hedvábí. Dnes je Gunma známá především lázeňskými středisky jako jsou Kusacu, Ikaho, Minakami aj.
    Lázeňské město Kusacu je sesterským městem Kalových Varů. Kusacu je vyhlášené mohutnými prameny, uvádí se, že zdejší prameny chrlí 37 000 litrů horké minerální vody za minutu. Není proto divu, že Kusacu je jedním z nejvyhlášenějších lázeňských měst v Japonsku.
    Městem Takasaki, které se nalézá poblíž prefekturálního města Maebaši vede trať rychlovlaku šinkansen a dělá z tohoto města významné centrum prefektury Gunma. Takasaki je známé tradiční výrobou sošek bůžka Darumy, také se zde nachází 42 vysoká železobetonová socha bohyně Kannon. Město Takasaki je od roku 1980 sesterským městem Plzně.
    Ve městě Óta, které se nachází v jihozápadní části prefektury, sídlí mateřská továrna firmy Subaru a mnoho návazných firem automobilového průmyslu.  • Symbol prefektury
  • Hora Haruna
  • Hora Mjógi
  • Hora Mjógi
  • Národní park Oze
  • Národní park Oze
Reklama