Ibaraki 茨城 Japonsko - přehled

hledat

Návazné odkazy


Čas v Japonsku
Vaše doporučení je naší odměnou

Ibaraki 茨城

Prefekturální město: Mito 水戸
Velikost prefektury: 6 095 km²
Počet obyvatel: 2,9 mil
Hustota obyvatel: 490 / km²
Ptákem prefektury je skřivan; lat.: Alauda
Stromem prefektury je slivoň; ume; lat.: Prunus 梅
Květinou prefektury je růže; lat.: Rosa
Internetové stránky prefektury je www.pref.ibaraki.jp

    Prefektura Ibaraki se nachází ve střední části ostrova Honšú v severovýchodní části oblasti Kantó . Ibaraki sousedí na severu s prefekturou Fukušima, na západě s prefekturou Točigi a krátce s prefekturou Saitama a na jihu s prefekturou Čiba. Východní hranici tvoří pobřeží s Tichým oceánem. Severní část prefektury je hornatá, ale většina jižní části prefektury se nalézá na rovině s mnoha jezery.
    Převládá zde těžký průmysl, který tvoří přes 70% zdejšího HDP. Významná je také výroba elektrických a elektronických komponentů a výrobků. Při pobřeží se nachází přístav a město Hitachi, založené stejnojmennou firmou. Ve městě Hitachi se také nachází ohromná květná zahrada. Zemědělství prefektury Ibaraki je velmi rozvinuté. Po Hokkaidu a prefektuře Čiba je Ibaraki třetí zemědělsky nejproduktivnější prefekturou. Ibaraki je největším pěstitelem vodních melounů, lotosových kořenů a třetím největším pěstitelem pórku. Dále se zde pěstuje rýže, tabák, sojové boby, čínské zelí, zelí, jahody, lilky, papriky, petržel aj.
    Ve městě Kasama se nalézá jedna z nejvýznamějších šintoistických svatyní Kasama-džindža 笠間神社. Tato svatyně byla založená císařem Kotoku v roce 651 a patří mezi tři nejvýznamější šintoistické svatyně zasvěcené bohyni hojnosti Inari.
    Ve městě Mito se nachází zahrada Kairakuen 偕楽園, tato zahrada patří mezi tři tradičně nejkrásnější zahrady v Japonsku. Zahrada byla založená v 1841 zdejším knížetem jménem Tokugawa Nariaki a od začátku byla zpřístupněná i veřejnosti.
    Ve městě Išioka se každoročně od 14. do 16. září koná velkolepá slavnost, při které městem prochází průvod nesoucí ohromné svatyně, na kterých se za doprovodu hudebníků tančí lví tanec. Vyhlášená je také celojaponská přehlídka ohňostrojů, která se každoročně 3. října koná ve městě Cučira.
Svátek Lvího tance ve městě Išioka

Celojaponská přehlídka ohňostrojů ve městě Cučira
  • Symbol prefektury
  • Kairakuen
  • Kairakuen
  • Kairakuen
  • Zahrada Hitachi
  • Zahrada Hitachi
Reklama