Čiba 千葉 Japonsko - přehled

hledat

Návazné odkazy


Čas v Japonsku
Vaše doporučení je naší odměnou

Čiba 千葉

Prefekturální město: Čiba 千葉
Velikost prefektury: 5 156 km²
Počet obyvatel: 6 mil.
Hustota obyvatel: 1 165 / km² Ptákem prefektury je strnad Brandtův; lat.: Emberiza cioides
Stromem prefektury je nohoplod; lat.: Podocarpus macrophyllus
Květinou prefektury je rape blossom; lat.: Brassica rapa var. amplexicaulis
Internetové stránky: http://www.pref.chiba.jp

    Prefektura Čiba se nachází ve střední části ostrova Honšú ve střední části oblasti Kantó. Východní část prefektury tvoří pobřeží s Tichým oceánem, jihozápadní část pobřeží s Tokijským zálivem. Na severu sousedí s prefekturou Ibaraki, na západě krátce s prefekturou Saitama a metropolním okruhem Tokio. Většina prefektury se nachází na poloostrově Boso, který je z východní části omýván teplým mořským proudem Kurošio. Díky tomuto teplému mořskému proudu panuje v prefektuře teplejší zima než v sousedních prefekturách.
    V prefektuře Čiba se nachází jedna z největších průmyslových zón v Japonsku. Od roku 1950 zde sídlí ocelářská firma Kawasaki Steel. Průmysl zde zaměstnává 25% obyvatelstva. Také zemědělství zde hraje velmi výraznou roli. Přestože je v zemědělství zaměstnáno pouze 5% obyvatel, je jeho produkce po Hokkaidu druhá největší v Japonsku. Významný je také zdejší dopravní průmysl. Severozápadně od prefekturálního města Čiba se nachází letiště Narita, které je jedno z nejvýznamnějších japonských letišť, ročně odbaví více jak 30 mil. pasažérů.
    Prefekturu Čiba a prefekturu Kawasaki spojuje silniční mostotunel Tókjówan akua rain東京湾アクアライン, protínající Tokijský záliv. Tato stavba měří 14 km z čehož 4,4 km tvoří most a 9,6 km a vede podmořským tunelem, který je 4. nejdelším podmořským tunelem na světě. Stavba tohoto dopravního komplexu trvala 31 let.
    Z turistických cílů je zde nejnavštěvovanějším místem Tokijský Disney resort Tókjó Dizuní Rizóto東京ディズニーリゾート, který se nachází poblíž západní hranice prefektury. Toto zábavní centrum se skládá z Disneylandu, DisneySee, Ikspiari a Bon Voyage!. Jedná se o první Disneyland otevřený mimo USA. Kromě mnoha atrakcí a každodenních představení se zde nachází mnoho obchodů, restaurací, hotelů. V letních měsících jsou také hojně navštěvované zdejší pláže. Uvádí se, že zdejší pláž Kudžúkurihama je druhou nejdelší pláží v Japonsku.
DisneyLand no promo video
Reklama