Tokušima 徳島 Japonsko - přehled

hledat

Návazné odkazy


Čas v Japonsku
Vaše doporučení je naší odměnou

Tokušima 徳島

Prefekturální město: Tokušima 徳島
Rozloha: 4 144 km²
Počet obyvatel: 824 tis.
Hustota obyvatelstva: 199 / km²
Květinou je Citrusovník; lat.: citrus sudachi
Stromem je Vřesna nachová; jap.: yamamomo; lat.: myrica rubra
Ptákem je Volavka bílá
Internetové stránky prefektury: www1.ourtokushima.net

    Prefektura Tokušima se nachází ve východní části ostrova Šikoku. Na západě sousedí s prefekturou Kóči a krátce s prefekturou Ehime. Na severu s prefekturou Kagawa, jižní hranici prefektury tvoří hranice s Tichým oceánem. K prefektuře také patří ostrov Awadži, který je největším ostrovem ve Vnitřním moři. Prefekturou protéká řeka Jošino, která je se svou délkou 194 km druhou nejdelší japonskou řekou. Tokušima je malou hornatou zemědělskou prefekturu s lokálními průmyslovými zónami.
    Ze zemědělských produktů proslavily tuto prefekturu zejména plody citrusovníků Yuzu a Sudači. Znamenitá je také delší mrkev, kterou zemědělci pěstují speciální metodou, díky které se sklízí již na jaře. Podél řeky Jošino se pěstuje kořen lotosu, jehož je Tokušima druhým největším producentem v Japonsku. V Tokušimě se také vyrábí speciální fermentovaný čaj Awa Banča.
    Mezi tradiční výrobky prefektury Tokušima patří hlavně látky barvené indigem, keramika Otani, tradiční ruční papír a bambusové figurky tanečnic tancích Awa odori. V prefekturálním městě Tokušima se o svátcích O-Bon 12. - 15. 8. každoročně konají velkolepé tance Awa odori. Při této slavnosti se tancem vítají duchové předků.
    Významnou turistickou atrakcí jsou také mořské proudy tvořící ohromné víry, které vznikají během přílivu a odlivu v úžině Naruto. Nejvhodnější dobou pro pozorování vírů je období úplňku, kdy proudy dosahují největší mohutnosti a rychlosti.Mapa prefektury Tokušima
Slavnost Awa Odori

  • Znak prefektury
  • Vír v úžině Naruto
  • Pobřeží
  • Awa odori
  • Awa odori
  • Pobřeží
  • Klaster Rjózendži
Reklama